יום חמישי, 10 בספטמבר 2015

נקודה שבועית פרשת השבוע "ניצבים" ה'תשע"ה


נמצאים אנו בערב של תחילת שנה חדשה. בעוד מספר ימים נציין ונחגוג את ראש השנה שהם פתיחתם של עשרת ימי התשובה ששיאם יהיה ביום כיפור.
אלו ימים של שיא חזרתנו בתשובה לקראת היום הקדוש.
מצוות התשובה אינה פשוטה אך ביכולתנו לעמוד בה. כבר בפרשת השבוע שלנו, פרשת "ניצבים", עוסקת התורה במצוות התשובה:"כי המצווה הזאת אשר אנוכי מצווך היום לא נפלאת היא ממך ולא רחוקה היא".
פונה התורה לעם ישראל ואומרת לו שאם הם יחטאו ויעזבו את דרכה יש להם דרך לחזור בתשובה, אולם בגלל שהם התרחקו מדרך התורה והמצוות תיראה להם הדרך אל התשובה קשה מידי והתורה עצמה תיראה להם חמורה מכדי שהם יוכלו לעמוד בתנאיה.
לכן בא כאן משה ומודיע להם שמצווה זו אינה קשה מידי כפי שהם חושבים,והכול תלוי בהם עצמם, ואם הם ילמדו את ליבם ויחליטו סופית לחזור בתשובה הם ישובו לידי קיום תורה ומצוות.
"כי קרוב אליך הדבר מאוד בפיך ובלבבך לעשות" - כאשר ילמד האדם וידע את דרך עבודת ה', ייגמר בליבו לחזור ולקיים את מצוות ה'.
והנה אנו בעוד ימים ספורים ניכנס ונתחיל את עשרת הימים שמוטל עלינו לשוב בהם בתשובה שלימה וגמורה בשביל המוביל ומוליך אותנו אל יום הכיפורים, ואותם ימים מתחילים בראש השנה בו נכריז בקול רם כבר בערב החג בתפילת ערבית: "מי הוא זה מלך הכבוד, ה' צבאות הוא מלך הכבוד סלה".
ובנימה אישית תרשו לנו לברך את כולכם בשנה טובה וגמר חתימה טובה ותודה רבה לכל הקוראים, המגיבים, והתומכים.

שבת שלום ושנה טובה לכל בית ישראל!


חוויית השבוע שליתודות : לצחי מיכאלילע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם


ניצבים,שנה חדשה,ראש השנה,עשרת ימי תשובה,היום הקדוש,מצוות התשובה,נפלאת,רחוקה,קרוב,מלך הכבוד,


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה